Danışmanlarımız

Prof. Dr. Baki R. BALCI
Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesinde İngilizce Muhasebe-Finansman yüksek lisansı, Sakarya Üniversitesinde Muhasebe-Finansman doktorasını tamamladı.
Kariyerine Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümünde araştırma görevlisi olarak başladı. Sakarya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Temel Eğitim Staj Merkezi Başkan Yardımcısı olarak 5 yıl mesleki eğitime destek verdi.
Sektörel deneyim elde etmek için Sakarya Üniversitesindeki öğretim görevliliği pozisyonundan ayrılan Baki R. BALCI, çeşitli endüstrilerde muhasebe ve finans yöneticisi olarak bulunmuştur. Uluslararası iş deneyimini Birleşik Arap Emirlikleri’nde Türkiye’nin en büyük holding şirketlerinden birinin satın aldığı yabancı şirkette muhasebe-finans birimini yöneterek kazandı.
İzmir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasına kayıtlı olan Baki R. BALCI, yurtdışı sektörel deneyiminden sonra yeniden eğitim sektörüne dönerek uzun yıllar ülkemizin vakıf üniversitelerinde ve ayrıca uluslararası özel üniversitelerinin çeşitli kademelerinde çalışmıştır.
İki çocuk babası olan Prof. Dr. Baki R. BALCI, İngilizce ve Almanca bilmektedir.